טיפול טבעי בטחורים

הטחורים הינם תופעה נפוצה בחברה המערבית המתועשת. לרוב, הם מופיעים בשנות השלושים, המומחים מעריכים כי כמחצית האוכלוסייה מעל גיל 50 סובלים במידה זואו אחרת מסימפטומים של טחורים.

הסיבות להיווצרות טחורים: חולשת ורידים גנטית, לחץ ורידי מוגזם, הריון, עמידה או ישיבהממושכת והרמת משאות כבדים. מאחר שמערכת הוורידים הרקטלית אינה מכילה שסתומים, הרי שגורמים המגבירים גודש ורידים באזור, יכולים להאיץ היווצרות טחורים. גורמים להיווצרות טחורים: הגברת הלחץ התוך בטני כמו עשיית צרכים, הריון, שיעול, הקאה, תשישות גופנית ויתר לחץ דם, מאמץ מוגבר בהטלת צואה הנגרם כתוצאה מתזונה דלה בסיבים תזונתיים. 

הטחורים יכולים להיות חיצוניים ופנימיים, ולעיתים יהיו מלווים בדימום. הסימפטומים המופיעים בעקבות התפתחות הטחורים כוללים: גרד וגירוי, תחושת שריפה, כאב, נפיחות,דימום ודלקת.

קיים קשר חזק בין מחלת הטחורים לבין סוג התזונה הנהוגבאזור גיאוגרפי מסוים. הסיכוי להיווצרות טחורים במקומות גיאוגרפיים בהם התפריט עשיר בסיבים הוא קטן באופן יחסי. תזונה הבנויה בעיקר על מזון מעובד דל סיבים, האופיינית בארצותהמתועשות, גורמת ליציאות קשות ולעצירות. מאמץ מוגבר ביציאות מחליש את הורידיםהרקטליים ומקדם את היווצרות הטחורים.

הגישה הטיפולית במחלת טחורים כוללת שילוב של טיפול מקומי יחד עם צמחי מרפא, ויטמינים ותזונה נכונה. בצורה כזו ניתן גם למנוע הופעת טחורים וגם להקל על המחלה.

טיפול טבעי בטחורים - עיקרי הטיפול

טיפול טבעי בטחורים ותרופות מצמחי מרפא לטחורים כוללים:

כל מי שסובל מטחורים חייב להקפיד בדייקנות רבה על תזונה נכונה. כל מי שלא מקפיד על תזונה נכונה, מייצר לחץ רב באגן ומחליש בצורה משמעותית את כוח הוורידים - תהליך זה יוצר בסיס להיווצרות טחורים. 

תזונה נכונה חייבת להתבסס על תזונה עתירת סיבים, ירקות, פירות ודגנים וזאת לשם שיפור תנועת המעי ויצירת יסוד לשמירה על רכות הצואה, נפחה והאופן בו היא עוברת במעיים. בדרך זו נפחית את המאמץ הדרוש לגוף לנקז את הצואה. 

תרופות מצמחי מרפא איכותיים יכולות להפחית במידה ניכרת את הגורמים היוצרים את הלחץ התוך בטני. בנוסף, טיפול בפורמולות מצמחי מרפא יכול להרגיע את הדלקת בטחורים, לכווץ את כלי הדם ולשפר את המבנה שלהם ולשמור על שלמות וגמישות כלי הדם (הורידים) ועל ידי כך לנקז את הצואה בצורה טובה יותר.

טיפול ייחודי בדיקור סיני (פרטים יימסרו לפונים בשיחת הטלפון עם המומחה).  

טיפול בטחורים חיצוניים, בעזרת משחות המופקות מצמחי מרפא להרגעת הכאבים, לכיווץ כלי הדם ולהפחתת הדלקת בטחורים.

טיפול בטחורים באמצעות תוספי תזונה עשירים בויטמין E היוצרים הגנה על כלי הדם ומשפרים את זרימת הדם וכן תוספי תזונה עשירים בויטמין C השומרים על כלי הדם ומונעים את התנוונותם. 

טיפול טבעי בטחורים - סיכום

טיפול טבעי בטחורים ותרופות טבעיות לטחורים כוללים:

  • כל מי שסובל מטחורים חייב להקפיד בדייקנות רבה על תזונה נכונה. תזונה נכונה חייבת להתבסס על תזונה עשירה בסיבים, ירקות, פירות ודגנים כדי לשמור על רכות הצואה וניקוזה בקלות מירבית.

  • תרופות טבעיות בתחום של טיפול בטחורים (פורמולות צמחי מרפא) יכולות להקטין את הלחץ התוך בטני, לכווץ את כלי הדם ולשפר במידה ניכרת את ניקוז הצואה בצורה מיטבית.

  • טיפול ייחודי בדיקור סיני (פרטים יימסרו לפונים בשיחת הטלפון עם המומחה).  

  • טיפול חיצוני בטחורים על ידי משחות להרגעת כאבים, לכיווץ כלי הדם ולהפחתת הדלקת בטחורים.
  • טיפול באמצעות תוספי תזונה ליצירת הגנה על כלי הדם, לשיפור זרימת הדם ומניעת התנוונותם של כלי הדם.


מארג הטיפול הטבעי בטחורים הינו התכנית החשובה ביותר. יש להימנע עד כמה שניתן משימוש בתרופות מרשם הגורמות בדרך כלל לתופעות לוואי ולנזקים בלתי הפיכים. חשוב ליצור מארג טיפול טבעי בטחורים במספר נתיבי טיפול על מנת להיפטר מהטחורים מהשורש. המארג הטיפולי יוכן עבור המטופל ועל המטופל למלא אחר הנחיות המטפל בדיקנות רבה ולגלות אחריות מלאה.

ב'כיוון הטבע – למען קהילה בריאה יותר' נמליץ ונכוון אותך בחינם למרפאות מומחים נבחרות העוסקות ברפואה משלימה. אנו נלווה אותך אישית עד לפתרון בעייתך הרפואית ונסייע לך לחסוך בזמן ובהוצאות הטיפול.

מבין התועלות שתקבל:

  • קבל טיפול במרפאת מומחים ותיקה המתמחה בתחום בעייתך, קרובה לאזור מגוריך ותקבל תור למומחה תוך פרק זמן קצר ליום ולשעה הנוחים לך (כולל ימי שישי). 

  • קבל חינם אבחון, ייעוץ כנדרש בטלפון ופגישה ראשונה עם מומחה לבעייתך - מן השורה הראשונה בישראל.

  • קבל לביתך במייל או בדואר רגיל תכנית טיפולים מפורטת והצעת מחיר לטיפול בבעייתך וזאת לפני ששילמת דבר.

  • קבל טיפול יעיל ובטוח במחיר משתלם ובתנאים נוחים על ידי מומחה ותיק המתמחה בתחום בעייתך.

פנה אלינו היום – ללא כל התחייבות - טפל בבעייתך הרפואית ותתחיל ליהנות מחיים בריאים יותר ומאושרים.

לטיפול בבעייתך הרפואית לחץ כאן או חייג אלינו: 08-6497175

מחפש פתרון טבעי לבעייתך הרפואית?
פנה אלינו ומומחה בתחום בעייתך
ישוב אליך מיד לשיחת ייעוץ חינם:

שליחה >
הפתרון הטבעי המומלץ לבעייתך הבריאותית

בחר באינדקס המחלות את הבעיה הרפואית ממנה אתה סובל וגלוש למידע חיוני אודות הטיפול המומלץ לפתרון הטבעי של בעייתך הבריאותית. 

טיפולים ברפואה משלימה

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפול טבעי יעיל ובטוח לבעייתך הבריאותית.

פנה אלינו >

טיפולים בצמחי מרפא

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפולים יעילים בצמחי מרפא לפתרון בעייתך הרפואית.

פנה אלינו >

טיפולים בתוספי תזונה

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפול יעיל בתוספי תזונה / מזון לפתרון בעייתך הרפואית.

פנה אלינו >

טיפול טבעי משלים בסרטן

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפול טבעי משלים להטבה ניכרת במחלת הסרטן.

פנה אלינו >
x