תוספי תזונה / מזון

כיום, אנו עדים למידע רב בנושא תוספי תזונה המתבסס ברובו על מחקרים מדעיים שבוצעו ב- 10 השנים האחרונות. נושא זה הפך להיות פופולרי מאד באמצעי התקשורת ומדי יום אנו נחשפים לשפע מאמרים ומחקרים במדיה הכתובה, המשודרת ובספרות המקצועית. טיפולים חדשניים באמצעות תוספי תזונה ישתלבו יפה בטיפולים מתקדמים במגוון רחב של בעיות רפואיות ובעיות בריאות נוספות.האם תוספי תזונה מתחרים בתרופות המרשם?

האם תוספי תזונה הפכו להיות מתחרים של תרופות הרפואה המודרנית? התשובה היא לא! תוספי התזונה ותרופות אינם סותרים זה את זה ומביאים לאותן תוצאות. ההבדל ביניהם הוא באופן הפעולה שלהם. תוספי תזונה מסייעים לגוף לבצע את תפקידיו באופן טבעי ואילו התרופה מביאה לאותה תוצאה אך תעשה זאת תוך מניעת התרחשותו של התהליך הטבעי. 

למרות שדרכי הפעולה של תוספי תזונה ותרופות שונה, חשוב לדעת לשלב ביניהם כדי שישלימו זה את זה ויפעלו בהרמוניה. חשוב לאפשר לגוף לטפל בעצמו לפני שאתם משתמשים בתרופות מרשם, שלהן תופעות לוואי קשות.

תוספי תזונה - אינדקס:

אתר כיוון הטבע עושה לכם סדר בנושא תוספי תזונה ומגיש לכם אינדקס שימושי. משפחת תוספי תזונה כוללת את רכיבי התזונה העיקריים הבאים:

ויטמין (Vitamin) הוא חומר שבלעדיו הגוף אינו יכול להתקיים והוא חיוני במנות קטנות לצורך גדילה ותפקוד תקין של מערכות הגוף השונות. הגוף לא מייצר ויטמינים (ויטמין A, ויטמין B12, ויטמין C, ויטמין D, ויטמין E) ולכן אספקתם צריכה להיות ממקור חיצוני. 

המקורות החיצוניים העיקריים לאספקת ויטמינים הם: מזון מהחי, מזון מהצומח, וכן תוספי תזונה טבעיים. מבין תוספי מזון, ניתן לספק לגוף שילוב של ויטמינים חיוניים בצורה של מולטיויטמין (מולטי-ויטמין). 

מינרל (Mineral) הוא יסוד כימי גיאולוגי הנמצא בעומק האדמה והוא חיוני להתפתחות תקינה ותפקוד מלא של הגוף. למינרלים סידן (קלציום), מגנזיום, אבץ, כרום וסלניום תפקידים חשובים ביותר בגדילת מערכות הגוף ותפקודן התקין. למינרלים תועלת רבה במניעת מחלות ובשמירה על בריאותכם. הגוף אינו מסוגל לייצר בעצמו מינרלים ולכן אנו צורכים אותם באמצעות המזון או באמצעות תוספי תזונה.

חומצות אמינו - חומצות אמינו, בדומה לתרופות הכימיות, מבצעות את פעולות הריפוי של גופנו. בהשוואה לתרופות, החומצות האמיניות פועלות באופן טבעי ומספקות לגוף את כל החומרים להם הוא זקוק כדי לשמור על בריאות תקינה. אנו צורכים אותן באמצעות המזון או באמצעות תוספי מזון. כמו כן, החומצות האמיניות אינן גורמות לתופעות לוואי קטלניות, כמו אלה העלולות להיגרם ע"י התרופות הכימיות ומונעות מהגוף לבצע פעולות שונות. 

חומצות שומן - בעיות בריאות רבות הן תוצאה של חסר בשומנים ואפשר להתמודד עם רוב המחלות ע"י נטילת תוספי תזונה המכילים שומנים חיוניים לגוף, כגון שומנים מהקבוצות אומגה 3 ו-אומגה 6 , שאינם מצוים בתפריטי המזון של כולנו. 

כיוון הטבע ממליץ לכם לעשות אבחנה ברורה בין סוגי השומן השונים כדי לא לבלבל בין שומני הטראנס הנמצאים במרגרינה ובמטוגנים ומסוכנים מאד לבריאותנו לבין שומנים דוגמת: שמן דגים, שמן פשתה ורבים אחרים, החיוניים למניעת בעיות בריאות ולשמירה על בריאותנו. אנו צורכים אותן באמצעות המזון או באמצעות תוספי תזונה. 

טיפולים חדשניים באמצעות תוספי מזון / תזונה ישתלבו יפה בטיפולים מתקדמים במגוון רחב של בעיות רפואיות ובעיות בריאות נוספות. לעיתים הגוף שלנו זקוק לעזרתנו...

בספרות הרפואית הוגדרו הרמות המיטביות של חומרי המזון הדרושים לגוף כך שמערכת החיסון שלנו תוכל לשמור על בריאותנו באופן מיטבי. תזונה מיטבית היא מצב תזונתי בו כל תא בגופנו מקבל רמות מיטביות של חומרי מזון הדרושים לו לתפקוד אופטימלי ובמידת הצורך גם תוספי מזון. הגוף הוא הרופא הטוב ביותר שלנו ואין עוררין על כך, שהוא גם מכונה מופלאה הפועלת בצורה מתוחכמת, אבל..... לעיתים הוא זקוק לעזרתנו. 

על גופנו לייצר את מרבית חומרי המזון החסרים לו מהמזון שאנו אוכלים ואת יתרת החסרים התזונתיים עלינו להשלים עם תוספי תזונה ע"י תזונה נכונה כמו: ויטמינים, מינרלים ונוגדי חימצון - עד לשלב בו תאי גופנו יתפקדו בצורה אופטימלית. כאשר הגוף יקבל אספקה קבועה של חומרי מזון והשלמות סדירות של תוספי מזון איכותיים, מערכת החיסון תפעל בצורה מיטבית. 

תפקידם של תוספי התזונה הוא לחזק את בריאותכם ולהקטין למינימום את חשיפתכם למחלות ולבעיות בריאות באמצעות רפואה מונעת. ואם כבר חליתם, ברוב המקרים תוספי המזון יעזרו לכם להשיב את בריאותכם שאבדה. הרבה יותר פשוט לשמור על הבריאות מאשר להשיב אותה לאחר שאבדה!

תוספי תזונה - התועלות העיקריות משימוש נכון:

 • שימוש נכון של תוספי תזונה יחזק במידה ניכרת את מערכת החיסון למניעת בעיות בריאות ומחלות.

 • חיזוק משמעותי בחוסנה של רשת נוגדי חמצון (אנטי-אוקסידנטים) כדי למנוע נזקי חמצון הנגרמים ע"י רדיקלים חופשיים וכך להקטין למינימום את חשיפתנו לבעיות בריאות.

 • שימוש נכון של תוספי תזונה, יפחית במידה ניכרת את הסיכון לחלות במחלות לב ובסוגי סרטן נפוצים כמו: השד, המעי הגס, ערמונית, לבלב ועוד.  

 • הפחתה ניכרת בסיכון לחלות בשבץ מוחי, דלקת מפרקים, ניוון מקולרי, קטרקט, אלצהיימר ובעיות בריאות רבות אחרות.

 • כיוון הטבע ממליץ לכם לעשות שימוש נכון בתוספי תזונה כדי להגדיל את הסיכויים שתוכלו להפסיק את נטילתן של תרופות מרשם שאתם כבר נוטלים כיום.

תוספי תזונה - כיצד תדע לבחור את האיכותיים יותר?

 • בדומה לבדיקות שאתם מבצעים כאשר אתם רוכשים מוצר כלשהו, גם כאן אתם חייבים להכיר את יצרן המוצר. חשוב ליצור קשר עם היצרן ולברר פרטים על תוספי תזונה. כמו כן, חשוב להיכנס לאתר היצרן ולקבל כמה שיותר פרטים על תוספי מזון.

 • יש לוודא שהיצרן עומד בתקנים בינלאומיים מחמירים כמו תקן GMP (תנאי ייצור נאותים). חברות שעומדות בתקן זה, עומדות בדרישות של תרופות ללא מרשם. היצרנים במקרה של תוספי תזונה אינם מחויבים עפ"י חוק והם עושים זאת כדי להבטיח שמוצריהם יהיו בעלי איכות גבוהה.

 • יצרנים של תוספי מזון איכותיים, מציינים על גבי תווית האריזה את הרכב חומרי המזון שבמוצר. לרוב מצויין גם תאריך התפוגה של המוצר.

 • על תוספי התזונה להיות קלים, נוחים וידידותיים לצריכה קבועה מדי יום ומחירן הוגן ביחס ישר לתועלות שלו. מובטח החזר כספי מלא אם תוספי המזון לא יעמדו ביעדים שהוגדרו להם. 

טיפולים חדשניים באמצעות תוספי מזון ישתלבו יפה בטיפולים מתקדמים במגוון רחב של בעיות רפואיות ובעיות בריאות נוספות.

ב'כיוון הטבע – למען קהילה בריאה יותר' נמליץ ונכוון אותך בחינם למרפאות מומחים נבחרות העוסקות ברפואה משלימה. אנו נלווה אותך אישית עד לפתרון בעייתך הרפואית ונסייע לך לחסוך בזמן ובהוצאות הטיפול.

מבין התועלות שתקבל: 

 • קבל טיפול במרפאת מומחים ותיקה המתמחה בתחום בעייתך, קרובה לאזור מגוריך ותקבל תור למומחה תוך פרק זמן קצר ליום ולשעה הנוחים לך (כולל ימי שישי). 

 • קבל חינם אבחון, ייעוץ כנדרש בטלפון ופגישה ראשונה עם מומחה לבעייתך - מן השורה הראשונה בישראל.

 • קבל לביתך במייל או בדואר רגיל תכנית טיפולים מפורטת והצעת מחיר לטיפול בבעייתך וזאת לפני ששילמת דבר.

 • קבל טיפול יעיל ובטוח במחיר משתלם ובתנאים נוחים על ידי מומחה ותיק המתמחה בתחום בעייתך.

פנה אלינו היום – ללא כל התחייבות - טפל בבעייתך הרפואית ותתחיל ליהנות מחיים בריאים יותר ומאושרים.

לטיפול בבעייתך הרפואית לחץ כאן או חייג אלינו: 08-6497175

מחפש פתרון טבעי לבעייתך הרפואית?
פנה אלינו ומומחה בתחום בעייתך
ישוב אליך מיד לשיחת ייעוץ חינם:

שליחה >
הפתרון הטבעי המומלץ לבעייתך הבריאותית

בחר באינדקס המחלות את הבעיה הרפואית ממנה אתה סובל וגלוש למידע חיוני אודות הטיפול המומלץ לפתרון הטבעי של בעייתך הבריאותית. 

טיפולים ברפואה משלימה

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפול טבעי יעיל ובטוח לבעייתך הבריאותית.

פנה אלינו >

טיפולים בצמחי מרפא

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפולים יעילים בצמחי מרפא לפתרון בעייתך הרפואית.

פנה אלינו >

טיפולים בתוספי תזונה

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפול יעיל בתוספי תזונה / מזון לפתרון בעייתך הרפואית.

פנה אלינו >

טיפול טבעי משלים בסרטן

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפול טבעי משלים להטבה ניכרת במחלת הסרטן.

פנה אלינו >
x