טיפול טבעי בסבוריאה

סבוריאה הינה מחלת עור המתבטאת בגרד וקשקשת על העור בגוון אדמדמם ולרוב היא מלווה בשמנוניות. הסבוריאה מופיעה באזורים בהם קיים ריכוז גבוה של בלוטות חלב, בקרקפת, לאורך קו השיער, מעל הגבות, בצידי האף והסנטר ולפעמים גם על החזה. סבוריאה יכולה להופיע כמעט בכל מקום בגוף ולרוב בין קפלי העור. הגורמים להתפתחות מחלת הסבוריאה אינם ברורים מספיק אולם ברפואה מייחסים אותה לקבוצת המחלות הפסיכוסומטיות. ברוב המקרים, הסבוריאה מתפתחת במצבי לחץ, שינויים הורמונליים ובעונות המעבר.   

ישנן שתי גישות עיקריות המנסות להסביר את הגורמים להתפרצות מחלת הסבוריאה: גישה 1 - הגורם לסבוריאה הוא פטרייה קבועה שנמצאת על העור וכשהיא מגרה את בלוטות החלב, הסבוריאה מתפרצת. גישה 2 - הפטרייה היא תופעה שולית כאשר הגורם הראשי להפרשת הסבום נובע משינוים הורמונליים.

טיפול טבעי בסבוריאה - עיקרי הטיפול

למרות שהסבוריאה כנראה אינה מחלה הנגרמת מאלרגיות, היא עדין מקושרת לאלרגיות למזון. 67% מהחולים מפתחים צורה מסוימת של אלרגיה. הטיפול הטבעי כולל: טיפול תזונתי בסבוריאה, טיפול בתוספי תזונה, טיפול בהפגת מתחים ותרופות טבעיות המופקות מצמחי מרפא איכותיים: 

 • טיפול תזונתי בסבוריאה - בשלב ראשון מנטרלים את המזונות האלרגנים מהתפריט עד שמקבלים הטבה ניכרת בתסמיני הסבוריאה. לאחר שניטרלנו את כל גורמי האלרגיה, נרצה לזהות בבירור את כל אחד מרכיבי המזון האלרגניים. נזין את הגוף בכל אחד מהמזונות הגורמים לאלרגיה וכך נאתר סופית את המזונות הבעיתיים.
 • טיפול בתוספי תזונה- הטיפול בתוספי תזונה נועד לטפל בסימפטום מרכזי של מחלת הסבוריאה שעיקרו הפחתה משמעותית של תופעת הדלקת והשומניות של העור.
 • טיפול בהפגת לחצים - הסבוריאה מזוהה כמחלה שמקורה בלחצים נפשיים ולכן חשוב ביותר לנטרל מתחים ולהביא להרפיה ולרגיעה.
 • תרופות טבעיות מצמחי מרפא - במסגרת הטיפול הטבעי בסבוריאה, נבנית פורמולת צמחי מרפא המותאמת אישית למטופל. צמחי מרפא איכותיים דוגמת ארקטיום לפה וסקוטלריה ביקלנזיס הינם צמחים המטפלים בהצלחה במצבים דלקתיים בקרקרפת ובעור.

טיפול טבעי בסבוריאה - סיכום

 • טיפול בסבוריאה ותרופות לסבוריאה כולל כמה היבטים שהם: תזונה, תרגילי הרפיה, תוספי תזונה ומגוון צמחי מרפא איכותיים. 

 • תזונה מתאימה - מקור מחלת הסבוריאה, עפ"י הרפואה הטבעית, הוא מאי סבילות של הגוף לרכיבי מזון מסוימים. במסגרת הטיפול, מזהים את אותם מזונות התורמים להתפרצות המחלה ומנטרלים אותם. ישנם מזונות שמחריפים את בעיית הסבוריאה וישנם מזונות שמקלים על המחלה. באמצעות תזונה מתאימה ניתן להפחית את הדלקת בעור וכך גם את הסבוריאה. 

 • הפגת לחצים נפשיים - התפרצות הסבוריאה מתקשר למצבי לחץ נפשי והתשובה למצבים אלה היא ביצוע תרגילי הרפיה כמו נשימות קצובות ודמיון מודרך. במצבי לחץ נפשי, מומלצת פעילות גופנית קבועה ומתונה. 

 • תוספי תזונה ותרופות טבעיות מצמחי מרפא - במסגרת הטיפול הטבעי בסבוריאה, יש לקיים בירור יסודי אודות המחלה עם המטופל ובהתאמה לאבחון יש להמליץ על תוספי התזונה והתרופות המתאימות ביותר למטופל.

מארג לטיפול טבעי בסבוריאה - יש להימנע משימוש בתרופות מרשם המלוות בדרך כלל בתופעות לוואי ולנזקים בלתי הפיכים. חשוב ליצור מארג טיפול בסבוריאה הכולל מספר נתיבי טיפול. המארג הטיפולי יוכן עבור המטופל ועל המטופל למלא אחר הנחיות המטפל בדייקנות רבה.

ב'כיוון הטבע – למען קהילה בריאה יותר' נמליץ ונכוון אותך בחינם למרפאות מומחים נבחרות העוסקות ברפואה המשלימה. אנו נלווה אותך אישית עד לפתרון בעייתך הרפואית ונסייע לך לחסוך בזמן ובהוצאות הטיפול.

מבין התועלות שתקבל:

 • קבל טיפול במרפאת מומחים ותיקה המתמחה בתחום בעייתך, קרובה לאזור מגוריך ותקבל תור למומחה תוך פרק זמן קצר ליום ולשעה הנוחים לך (כולל ימי שישי). 

 • קבל חינם אבחון, ייעוץ כנדרש בטלפון ופגישה ראשונה עם מומחה לבעייתך - מן השורה הראשונה בישראל.

 • קבל לביתך במייל או בדואר רגיל תכנית טיפולים מפורטת והצעת מחיר לטיפול בבעייתך וזאת לפני ששילמת דבר.

 • קבל טיפול יעיל ובטוח במחיר משתלם ובתנאים נוחים על ידי מומחה ותיק המתמחה בתחום בעייתך.

פנה אלינו היום – ללא כל התחייבות - טפל בבעייתך הרפואית ותתחיל ליהנות מחיים בריאים יותר ומאושרים.

לטיפול בבעייתך הרפואית לחץ כאן או חייג אלינו: 08-6497175

מחפש פתרון טבעי לבעייתך הרפואית?
פנה אלינו ומומחה בתחום בעייתך
ישוב אליך מיד לשיחת ייעוץ חינם:

שליחה >
הפתרון הטבעי המומלץ לבעייתך הבריאותית

בחר באינדקס המחלות את הבעיה הרפואית ממנה אתה סובל וגלוש למידע חיוני אודות הטיפול המומלץ לפתרון הטבעי של בעייתך הבריאותית. 

טיפולים ברפואה משלימה

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפול טבעי יעיל ובטוח לבעייתך הבריאותית.

פנה אלינו >

טיפולים בצמחי מרפא

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפולים יעילים בצמחי מרפא לפתרון בעייתך הרפואית.

פנה אלינו >

טיפולים בתוספי תזונה

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפול יעיל בתוספי תזונה / מזון לפתרון בעייתך הרפואית.

פנה אלינו >

טיפול טבעי משלים בסרטן

'כיוון הטבע' בודק, ממליץ ומכוון אותך בחינם למומחים ברפואה המשלימה, שיציעו לך טיפול טבעי משלים להטבה ניכרת במחלת הסרטן.

פנה אלינו >
x